Chronologija
Istorija

Grupė “Studija” kuria ir dirba Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje. Šiais metais grupei sukanka 27 metai. Pramogų verslo muzikiniam kolektyvui tai ištiesų ilgas amžius, todėl “ Studija” ne veltui laikoma viena iš seniausių ir profesionaliausių grupių Lietuvos scenoje. Šiuo metu grupėje groja šie muzikantai :

Gintautas Litinskas - bosinė gitara, vokalas, kompozitorius, aranžuotojas, garso inžinierius.
Raimondas Jonutis - klavišiniai instrumentai, back vokalas.
Virginijus Pažemeckas - gitara, back vokalas, kompozitorius, aranžuotojas, garso inžinierius.
Valdas Galdikas - mušamieji instrumentai.
Steponas Januška - dainininkas, kompozitorius, prodiuseris.

Grupė “Studija” įsikūrė 1978 metais rudenį sudentiškos talkos metu Mažeikių rajono Tirkšlių miestelyje. Grupę įkūrė: Gintautas Litinskas, Steponas Januška, Virginijus Pažemeckas ir Raimondas Jonutis.Visi jie tuo metu studijavo Vilniaus konservatorijos Klaipėdos fakultetų Džiazo muzikos katedroje. ( šiuo metu Klaipėdos Universitetas, Menų fakultetas, Džiazo muzikos katedra ). Pirmame oficialiame koncerte, kuris įvyko 1979 metais lapkričio 9 dieną Klaipėdos kultūros rūmų salėje Studentų dienos proga buvo atlikti kūriniai iš grupių Gentle Giants, UFO ir kt. repertuaro. Pirmame koncerte dalyvavo šie muzikantai: Gintautas Litinskas - bosinė gitara; Raimondas Jonut is - fortepijonas; Steponas Januška - vokalas, klarnetas, saxofonas baritonas; Valdas Balynas – ksilofonas; Aleksandras Arakčejevas - mušamieji; Gintas Staleriūnas – gitara; Arvydas Mikalauskas - trimitas, smuikas.

Iki pat 1982 metų pavasario šis studentų kolektyvas paruošė daug koncertinių ir konkursinių programų. Įvairiuose festivaliuose ir konkursuose jie laimėjo nemažai prizų ir apdovanojimų. Buvo dalyvauta šiuose festivaliuose: studentų festivaliai „Opus 80,81,82“, Vitebsko ruduo. Pagrindinis stilius buvo jazz/rock and soul. Tačiau programoje buvo ir įvairių rock kompozicijų. Studentiškame periode nuo 1978 iki 1982 grojo šie muzikantai:

Gintautas Litinskas - bosinė gitara;
Raimondas Jonutis - fortepijonas;
Steponas Januška - vokalas,klarnetas,saxofonas baritonas;
Valdas Balynas – ksilofonas;
Aleksandras Arakčejevas - mušamieji;
Gintas Staleriūnas – gitara;
Aleksandras Dunis - gitara;
Arvydas Joffe – mušamieji;
Arvydas Mikalauskas - trimitas;
Pavelas Kovaliovas – saksofonas tenoras;
Alfonsas Alminas - trimitas;
Artūras Sungaila - trimitas;
ir kt.

Grupė ieško įvairiausių kūrybinių sprendimų ir tai įrodo labai platus ir turtingas grupės repertuaras. Iš tiesų “Studija” gali ne vieną valandą groti įvairiausių stilių muziką skirtą išrankiausiems skoniams. Dažniausiai tai linksmos, nuotaikingos arba šiltos ir svajingos savos kūrybos dainos. Tačiau labai didelę repertuaro dalį sudaro pasaulio kompozitorių kūriniai anglų ir kitomis kalbomis. Čia galima išgirsti: evergreen, rock‘n‘roll, blues, soul, pop, rock, jazz ar raggea stilius. ( plačiau, spauskite čia )