Festivalis Nidoje

Gegužės 21-23 dienomis “Studija” dalyvavo tradiciniame, 6-jame Nidos festivalyje. Deja, kol kas skelbiama, kad jis buvo paskutinis. “Studijos” nuomone, nėra jokių šansų surasti geresnę vietą festivaliui nei Nida. Kitur festivalis gal ir bus, bet jau tikrai ne “Nidos”. O kaip su šūkiu-Benai, plaukiam į Nidą!? Festivalis grupei prasidėjo svarbiu ir reikšmingu įvykiu. Grupė paliko savo nykščių antspaudus plokštėje Muzikantų šlovės take Nidoje. Originalo antspaudus sukūrė vilnietis skulptorius Alvydas Petrauskas. Jis pagamino ir originalią antspaudų kopiją, kuri saugoma “Studijos” muziejuje. Nidos miesto savivaldybė ir Neringos meras S. Mikelis grupei įteikė nuolatinius leidimus įvažiuoti į Neringą.
Festivalyje grupė atliko naują Gintauto Litinsko ir Stepono Januškos dainą “Nidos regis”. Tiek mizikantai, tiek ir sutikti koncerto klausytojai, pažymėjo, kad pirmasis koncertas buvo labai įdomus ir buvo atlikta daug gerų dainų. Antrajame festivalio koncerte “Senos dainos-geros dainos” buvo atlikta Stepono Januškos daina “Meilės bliuzas”. Grupės nariai, kaip ir kas met, aktyviai dalyvavo visose dalyvių varžybose. Jau trečią kartą iš eilės buvo laimėtas prestižinis kėglių turnyras, finale nugalėjus organizatorių komandą. Buvo pasiektas ir finalo ir turnyro rezultatyvumo rekordas- 181 taškai. Treniruočių metu neoficialus rekordas-184 taškai. Žaidė trys komandos nariai -Raimondas Jonutis, Valdas Galdikas ir Steponas Januška. Viename žaidime buvo metama 30 metimų, kiekvienam žaidėjui po 10.
Vandens dviračių lenktynėse “Studijai” atstovavo “junior”- Dominykas ir Arnas. Jie viltis pateisino su kaupu - laimėjo lenktynes ir “užsidirbo” rūkytą ungurį. Meškeriojimo varžybose labiausiai pasižymėjo Stepas, nes atėjo ankščiau net už organizatorius. Kiti komandos nariai tuo metu saldžiai sapnavo, kad iš marių dugno traukia auksines žuveles.
“Darts” mėtymo varžybose į pusfinalį pateko Stepas ir jaunasis Dominykas. Dominykui pritrūko laimės tik finale.
Festivalis buvo nuostabus, šiltas ir apgaubtas geros nuotaikos.

Gegužės 29 dieną Klaipėdoje, Dramos teatre vyko “Bravo” apdovanojimai už 1998 metus. Jie buvo pavėluoti, tačiau būtini, nes reikia tęsti gerą tradiciją pažymėti muzikinio pasaulio atstovus už jų nuveiktus darbus. Šiuo metu tai prestižiškiausias įverinimas Lietuvoje.

Ne vienas muzikantas ar grupė tikisi jį gauti ir taip pakelti savo reitingą. Tuo pačiu tai geras stimulas siekti naujų kūrybinių atradimų ir dirbti profesionaliai. “Studijai” suteikta “Bravo” statulėlė kaip geriausiai roko grupei. Šis įvertinimas sukėlė daugiausia diskusijų ir ginčų.

Stepas Januška, kaip buvęs komisijos nariu pateikė tokius komentarus “komisija turėdama tik dvi nominacijas už “geriausią grupę”, nusprendė į pop ir šokių muzikos kategoriją įtraukti visas pretendentes dirbančias su fonograma arba kompiuteriu, o į roko grupės kategoriją, buvo nuspręsta įtraukti visas grupes grojančias “gyvai”- tai yra muzikos instrumentais ir be fonogramos. Todėl į tą pačią kategoriją pateko ir grupės grojančios tikrą roką, ir popsą, ir bliūzą ir kitus stilius. Tapo aišku, kad rokas čia traktuojamas ir suprantamas kaip muzikos žanras”. Pati “Studija” nusprendė, kad geriausiai būtų pavadinti nominaciją - Geriausiai grupei – nenurodant stiliaus.

“Studija” iš tiesų gali groti “roką” ir gana dažnai atlieka roko stiliaus kūrinius. Tačiau savęs nelaiko roko grupe. Iš tiesų mums artimiausi yra soul, jazzrock ir funky stiliai. Tai kad repertuare yra daug pop muzikos dainų yra padiktuota muzikinės situacijos Lietuvoje. Kiek klausytojų gali surinkti grupė grojanti jazzrock ir kiek ilgai ji išsilaikys? O kas pirks jų muziką?

Už 1998 metus labiausiai “Studija” patenkinta savo albumu “Skrendam”.

ATGAL